Biuro Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Zielonej Górze do dnia 28.05.2016 r. będzie czynne w godzinach 11.00 - 16.00.

 

 


 

Rada Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej,

Katedra Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Publicznego

Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie

oraz

Rada Studiów Specjalizacyjnych „Choroby Zwierząt Nieudomowionych”

zapraszają na szkolenie

„Lekarz weterynarii wśród zwierząt nieudomowionych - teoria, praktyka, prawo”

które odbędzie się 25 czerwca 2016 r. w Warszawie,

w Auli I w budynku nr 24 im. Profesora Wiesława Bareja

Wydziału Medycyny Weterynaryjnej przy ul. Nowoursynowskiej 159,

początek godzina 9.00.

Program szkolenia

Formularz zgłoszeniowy

(ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń - 10 czerwca br.)

 

 


 

  Lekarz weterynarii wynajmie dla młodych lekarzy gabinet na godziny. Gabinet jest zarejestrowany w dolnoślaskiej izbie weterynaryjnej. Telefon kontaktowy 606374552. 59-140 Chocianów, ul. Głogowska 4a.

 

 


 

Lubelska Izba Lekarsko-Weterynaryjna

zaprasza na:

 

Mistrzostwa Polski Lekarzy Weterynarii

w Strzelectwie Myśliwskim

11 czerwca 2016 r. Puławy

Zawody odbędą się na strzelnicy PZŁ w Puławach

ul. Żyrzyńska 8a

 

  W Mistrzostwach mogą uczestniczyć lekarze weterynarii, technicy weterynarii oraz osoby zatrudnione w instytucjach weterynaryjnych. Organizator przewiduje klasyfikację indywidualną oraz drużynową (trzyosobowe reprezentacje izb lekarsko-weterynaryjnych).

  Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 20.05.2016 r. na adres Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej: 20-819 Lublin, ul. Tarasowa 3/U4, e-mail: lilw@lilw.pl. Koszt udziału w mistrzostwach wynosi 150 zł. Wpłaty należy dokonać na konto Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej 72 1020 3150 0000 3802 0003 3803 z dopiskiem „Udział MPLW w Strzelectwie Myśliwskim”- imię i nazwisko.

Szczegółowych informacji udziela członek Komitetu Organizacyjnego: Lek. wet. Zbigniew Mizak 501-255-863

Program  Regulamin

 

 


 

 

W dniach 20-22.04.2016 r. Biuro Lubuskiej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej czynne od godziny 15.00 do godziny 16.00.  W sprawach pilnych możliwy kontakt telefoniczny pod numerem 696080744.

 

 


 

 

TVP - o sytuacji płacowej Inspekcji Weterynaryjnej (3-minuta).

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/30032016-1210/24371441

 

 


 

 

W dniu 07.04.2016 r.  odbędzie się posiedzenie Rady Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Zielonej Górze.

 

 


 

 

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 marca 2016 roku zmarł lek. wet. Ryszard Sęp. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we środę 30 marca 2016 roku o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Szprotawie.

 

 


 

Prezes i Rada Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej oraz Opolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Opolu serdecznie zapraszają lekarzy weterynarii na praktyczne szkolenie:

 

Ronienia bydła – diagnostyka i postępowanie w stadzie.

Pancytopenia cieląt – zagrożenie znowu aktualne.

 

Część praktyczna obejmuje sekcję cieląt, którą przeprowadzi wykładowca w nowej sali sekcyjnej ZHW w Opolu

Szkolenie poprowadzi dr n. wet. Michał Bednarski z UP we Wrocławiu, znany w Polsce patolog specjalizujący się w chorobach bydła.

Data szkolenia: 23 kwietnia 2016r. (sobota), godz. 11:00.

Miejsce: ul. Wrocławska 170, 45-836 Opole, mała sala w gmachu Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Opolu.

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat poświadczający zdobycie 25 pkt edukacyjnych. Szkolenie jest bezpłatne dla członków Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej natomiast dla członków innych Izb wynosi 50 zł. Szkolenie potrwa około 3 godz. W przerwie szkoleń zapewniamy catering. Telefoniczne zgłoszenia do 15 kwietnia 2016r. przyjmuje biuro Naszej Izby, tel. 77 457 48 13.

 

 


 

Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna oraz Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej

zapraszają na:

 

III Dolnośląski Weterynaryjny Rajd Samochodowy

„Vet Off Road”

7 maja 2016 r. poligon Raków pod Wrocławiem

 

Zapraszamy załogi z całej Polski

Więcej bieżących informacji w załącznikach oraz na www.dilwet.pl

Formularz zgłoszeniowy  Regulamin rajdu  Informacja

 

 


 

Drodzy Lekarze,

serdecznie zapraszamy na Seminarium Ultrasonograficzne organizowane przez firmę Vetiss – Veterinary Imaging and Surgical Solutions.

Tematem głównym będzie pacjent geriatryczny w obrazie ultrasonograficznym.

Główny Prelegent: Dr n.wet. Anna Kosiec-Tworus

 

Seminarium odbędzie się w sobotę 5 marca w Poznaniu, w Hotelu Twardowski, ul. Głogowska 358a.

W załączniku przesyłamy program seminarium i warunki uczestnictwa.

Więcej szczegółów oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo pod adresem: http://vetiss.pl/szkolenia

 

Pozdrawiam

lek.wet. Krzysztof Szulc

Vetiss - Veterinary Imaging & Surgical Solutions

E-mail: krzysztof.szulc@vetiss.pl

tel.: +48 791 555 902

http://vetiss.pl

 

 


 

   Informujemy, że w związku z niesprzyjającą aurą zmuszeni jesteśmy odwołać planowaną na 5 marca 2016 r. X edycję Mistrzostw Polski Lekarzy Weterynarii w Narciarstwie Alpejskim w Kamienicy. Mamy nadzieję, że uda się zorganizować zawody w przyszłym sezonie zimowym.

      W imieniu organizatorów

      Wojciech Hildebrand

 

 


 

   Zapraszamy członków Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej do wzięcia udziału w cyklu szkoleń z zakresu zwierząt egzotycznych w ramach Projektu „Lekarz Zwierząt” * doktora med. wet. Jarosława Zajączkowskiego.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą e-mailową ( lilwet@lilwet.pl ) oraz telefoniczną ( +48 68 4520604) do dn. 19.02.2016 r. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie następujących danych: imię nazwisko, telefon kontaktowy oraz adres e-mail.

Szkolenie jest nieodpłatne – chętni na szkolenie będą, za pomocą tut. Izby, składać wnioski o dofinansowania unijne. Więcej szczegółów wkrótce - po zebraniu listy chętnych uczestników.

 

      Prezes Lubuskiej Izby Lekarsko –Weterynaryjnej

      Dr n. wet. Elżbieta Sobczak

 

* Projekt „Lekarz Zwierząt” przewiduje cykl szkoleń i seminariów z zakresu zoologii, ekologii, chowu i hodowli oraz medycyny weterynaryjnej dotyczącej zwierząt egzotycznych towarzyszących, najczęściej spotykanych w sklepach zoologicznych, hodowlach prywatnych oraz kolekcjach ogrodów zoologicznych. Projekt obejmuje następujące grupy zwierząt:

 • HEROETOPATOLOGIA Gady – węże, jaszczurki, żółwie lądowe, żółwie wodno-lądowe

 • AVIOPATOLOGIA - Ptaki ozdobne – papugi, ptaki śpiewające, drób ozdobny(pawie, kurki ozdobne, perliczki), gołębie ozdobne, ptaki drapieżne (sokolnictwo).

 • DROBNE SSAKI – gryzonie (królik, świnka morska, chomik, myszoskoczek, koszatniczka, szynszyla, szczur i mysz), saki drapieżne (tchórzofretka, jeż), małpy i małpiatki (tamaryny, marmozety, kapucynki, lemury).

 •  

   


   

   

     Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna zaprasza do rejestracji i udziału w II Mistrzostwach Polski Lekarzy Weterynarii w Squasha. Turniej odbędzie się 2 kwietnia 2016 roku we Wrocławiu.

  Dodatkowe informacje oraz regulamin dostępne w załącznikach lub na stronie wetsquash.pl.

 • Program
 • Regulamin
 •  

   


   

   

     Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze Spotkania Przedświątecznego Lubuskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej, które tradycyjnie odbyło się w restauracji "Pod Aniołami" w Sulechowie.

   

   


   

   

  W dniu 03.02.2016 r.  odbędzie się posiedzenie Rady Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Zielonej Górze.

   

   


   Zachęcamy do przekazania 1% podatku na naszą fundację. 

   

   

   ul. Tadeusza Olbrychta 1B/6, 65-823 Zielona Góra 

   KRS 0000337793, NIP 9291818720, REGON 080375700 

   BANK PEKAO SA nr rachunku 67 1240 2018 1111 0010 2849 8525 

   

   Przekazywanie 1% podatku – co to znaczy? 

   To prosty sposób na wsparcie wybranej przez siebie fundacji. Zasada jest taka, że część Twojego podatku nie trafia do budżetu państwa tylko na konto wybranej organizacji. Przekazując 1% z własnego podatku, podatnik nie traci ani grosza – przekazuje jedynie środki, które w innym wypadku trafiłyby do Skarbu Państwa 

   Jak przekazać 1% podatku? 

   Wystarczy, że w składanym zeznaniu rocznym wskażesz po prostu organizację, którą chce wesprzeć, a Fundacji 1% podatku przekazuje naczelnik urzędu skarbowego. Warto dodać, że w zeznaniu podatkowym nie trzeba wpisywać nazwy organizacji, której chcemy oddać swój 1%. Należy tylko wpisać w konkretnej rubryce numer KRS oraz kwotę, jaką przekazujemy danej fundacji. Wypełniając PIT-37 będzie to pole numer 124 i 125. Jeśli chcemy przekazać nasz 1% na konkretnego podopiecznego, należy wypełnić także pola 126-128.  

   Jak wyliczyć kwotę, jaką można przekazać? 

   Zgodnie z przepisami kwota wsparcia nie może przekraczać 1% podatku należnego. Warto dodać, że przekazywaną kwotę podatku należy zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy. Zawsze też zaokrąglamy w dół. Przykładowo, niezależnie od tego, czy 1% wynosi 41,23 zł czy 41,93 zł należy przekazać 41,20 zł. Przykład: Rozliczając się na formularzu PIT-37 i chcąc przekazać 1% podatku należy wpisać w rubryce 124 numer KRS danej organizacji, a w rubryce numer 125 – kwotę wsparcia. Można ją obliczyć mnożąc podatek należny (z pola 120) PRZEZ 1%. Wynik należy zaokrąglić do pełnych dziesiątek groszy w dół. 

   Czy firma na ryczałcie może przekazać 1%? 

   Podatnicy, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowani są ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, mają prawo do przekazania 1 procenta podatku na OPP. Warunkiem darowizny dla organizacji pożytku publicznego jest w przypadku tych podatników terminowe złożenie rocznej deklaracji PIT-28. Ryczałtowiec musi zadbać o wpisanie do zeznania prawidłowego numeru KRS organizacji. 

   Kto ma prawo odliczyć 1% podatku? 

   Odliczenie, które kieruje część zapłaconego przez nas podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, dotyczy wszystkich dochodów opodatkowanych. Z takiego przekazania części podatku skorzystać mogą więc podatnicy, opodatkowani:

   • na zasadach ogólnych, czyli na podstawie skali podatkowej (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji),  

   • ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych  

   • podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe  

   • podatkiem liniowym 19% – od działalności gospodarczej.  

   (na podstawie opracowania: http://naratunek.org/pomoz-teraz/poradnik-podatnika/ )  

   

   


   

   

         

      Tradycyjnie, jak co roku odbyło się spotkanie przedświąteczne Lubuskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej. Poniżej kilka słów, z ust diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia - ks. dr Andrzeja Piela,  dla wszystkich, którzy nie mogli się z nami spotkać w dniu 12.12.2015 r. 

    

   Wkrótce fotorelacja ze spotkania.

   


   


   

   

  16-22 listopada 2015 roku Pierwszy Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach

   więcej informacji pod adresem: 

  http://www.oie.int/en/for-the-media/amr/waaw2015/

   


   

   

  W dniu 24.11.2015 r.  odbędzie się posiedzenie Rady Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Zielonej Górze.

   

   


   

      Ważne !!!

      PASZPORTY!

   

      

      Od dnia 23.10.20015r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 września 2015 r. w sprawie wysokości opłaty związanej z wydaniem paszportu dla przemieszczanych w celach niehandlowych zwierząt domowych towarzyszących podróżnym (Dz.U.2015.1574), ustalające opłatę za wystawienie paszportu dla zwierząt towarzyszących na kwotę 100,00 PLN. Poniżej zamieszczamy pełny tekst rozporządzenia.

   

  ROZPORZĄDZENIE

  MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI(1)

  z dnia 16 września 2015 r.

  w sprawie wysokości opłaty związanej z wydaniem paszportu dla przemieszczanych w celach niehandlowych zwierząt domowych towarzyszących podróżnym

  (Dz. U. z dnia 9 października 2015 r.)

   

  Na podstawie art. 24g ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2014 r. poz. 1539 oraz z 2015 r. poz. 266 i 470) zarządza się, co następuje:

   § 1.

  Określa się wysokość opłaty za wydanie paszportu, o którym mowa w art. 21 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 576/2013 z dnia 12 czerwca 2013 r. w sprawie przemieszczania o charakterze niehandlowym zwierząt domowych oraz uchylającego rozporządzenie (WE) nr 998/2003 (Dz. Urz. UE L 178 z 28.06.2013, str. 1), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 576/2013", na 100 zł, z czego:

  1) wynagrodzenie lekarza weterynarii za wydanie paszportu wynosi 70 zł;

  2) kwota przeznaczona na pokrycie kosztów:

  a) ponoszonych przez Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną związanych z drukiem paszportu i jego przekazywaniem okręgowym izbom lekarsko-weterynaryjnym,

  b) prowadzenia przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestru lekarzy weterynarii upoważnionych do wydawania paszportu oraz pobierania próbek w celu określenia poziomu przeciwciał przeciwko wściekliźnie,
  o którym mowa w art. 10 ust. 1 lit. c rozporządzenia nr 576/2013,

  c) przekazywania druków paszportów lekarzom weterynarii przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne - wynosi 30 zł.

   § 2.

  Traci moc rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 kwietnia 2005 r. w sprawie wysokości opłaty związanej z wydaniem paszportu dla przemieszczanych w celach niehandlowych zwierząt domowych towarzyszących podróżnym (Dz. U. Nr 78, poz. 688).

   § 3.

  Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

    


   

    

  Zgodnie z zapowiedziami Porozumienia Wielkopolskiego w dniu
  06.10.2015 r. odbyła się manifestacja pracowników Inspekcji Weterynaryjnej i
  urzędowych lekarzy weterynarii w Warszawie.

  Uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie i poparcie.

    


   

    

  WYJAZD UCZESTNIKÓW NA MANIFESTACJĘ PRACOWNIKÓW INSPEKCJI WETERYNARYJNEJ I URZĘDOWYCH LEKARZY WETERYNARII

   

      Lubuska Izba Lekarsko – Weterynaryjna w dniu 06.10.2015 organizuje wyjazd autokarowy dla osób, które
  zgłosiły deklarację wzięcia udziału ww. manifestacji. Planowany wyjazd godzina 4:30 z parkingu przy Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Zielonej Górze. Uczestników z północnej części województwa zapraszamy do dołączenia w Świebodzinie na parkingu przy TESCO o godzinie 5:00. Dojazd we wskazane miejsca proszę organizować we własnym zakresie. Prosimy o wzajemne porozumienie się w celu sprawnego dojazdu do miejsc zbiórki. W autobusie dostępna będzie kawa oraz herbata.

  Osoby, które dotychczas nie zgłosiły deklaracji udziału zachęcamy do przyłączenia się do naszej grupy.

    


     


  III Dolnośląski Weterynaryjny Rajd Samochodowy

  „Vet Off Road”

  7.11.2015 – Jelenia Góra

   

  Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna oraz Wojskowa Inspekcja Weterynaryjna organizują III weterynaryjny Rajd Samochodowy „Vet Off Road”

  W programie:

  • pokaz oraz instruktaż jazdy terenowej i przeprawowej
  • sprawdzenie możliwości swoich i swoich samochodów na profesjonalnych trasach terenowych o różnym stopniu trudności – zawody dla załóg 2-4 – osobowych
  • trasy w kategorii: Adventure, Sport i Extreme
  • posiłek
  • wspólne biesiadowanie przy ognisku

  Współpraca:

  Solter 4x4 Team

   

  Zapraszamy załogi z całej Polski

  Koszt uczestnictwa 160,00 zł od załogi – płatne na konto DIL-Wet z dopiskiem „III Vet Off Road” lub w biurze zawodów.

  Rejestracja załóg w godz. 8.00-10.00 na poligonie Jelenia Góra (wjazd od al. Solidarności - współrzędne GPS: N-50.889169, E-15.759089)

  Początek zawodów o godz. 11.00.

   

  Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną na adres:

  Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna

  „III Vet Off Road”

  ul. Sopocka 21/2

  50-344 Wrocław

  Nr konta: 48 1240 1994 1111 0000 2495 9016

   

  Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 1 listopada 2015.

  Więcej bieżących informacji na www.dilwet.pl

   

  Zainteresowanych prosimy o kontakt z organizatorami:

  Wojciech Hildebrand,   tel. 601 786 433,   e-mail: hildek@interia.eu

  Robert Karczmarczyk,  tel. 501 631 788,   e-mail: robert.karczma@wp.pl

  Dariusz Jackowski,       tel. 602 725 127,   e-mail: djackowski@interia.pl

   

  Z A P R A S Z A M Y  !!!

   

   


   

   

  Porozumienie Wielkopolskie

  KOMUNIKAT NR 12 z dnia 23 września 2015r.

   

   

    

  KOMUNIKAT NR 12

  z dnia 23 września 2015 r.

  POROZUMIENIE WIELKOPOLSKIE

   

      Sygnatariusze Porozumienia Wielkopolskiego na spotkaniu w dniu 23 września 2015 roku podsumowali dotychczasowe rozmowy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Stwierdzono, że strona rządowa nie wywiązała się ze wcześniejszych obietnic, gdyż nie podjęła dalszych szczegółowych uzgodnień technicznych z Ministrem Finansów, dotyczących sposobu uruchomienia przyobiecanych środków finansowych w roku 2016 na rzecz Inspekcji Weterynaryjnej oraz wyznaczonych lekarzy weterynarii. Tym samym wcześniejsze zapewnienia Ministra Sawickiego, który deklarował, iż występuje w imieniu Rządu RP nie znalazła potwierdzenia w dalszych działaniach. Rozczarowanie i niezadowolenie środowiska weterynaryjnego dla takich działań resortu rolnictwa zmusza nas do organizacji czynnych form protestu, począwszy od manifestacji pracowników Inspekcji Weterynaryjnej oraz urzędowych lekarzy weterynarii pod Urzędem Rady Ministrów w dniu 6 października. Manifestacja jest wyrazem dezaprobaty środowiska dla dotychczasowych propozycji realizacji słusznych postulatów Porozumienia Wielkopolskiego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego. Minister podjął próbę rozbicia środowiska weterynaryjnego prezentując założenia do nowelizacji ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej, których realizacja nie jest możliwa bez destrukcji sprawnie działającej Inspekcji Weterynaryjnej kosztem pozbawienia dochodów urzędowych lekarzy weterynarii. Propozycja odebrania od 1 stycznia 2016 r. wyznaczeń lekarzom wolnej praktyki w 145 największych rzeźniach w Polsce spotkała się z natychmiastowym sprzeciwem sygnatariuszy Porozumienia. Po odrzuceniu propozycji podpisanej osobiście przez Pana Ministra dalsze propozycje resortu były wyłącznie grą na czas. Wobec kolejnych kontrproduktywnych propozycji ministerstwa prowadzenie dalszych rozmów stało się bezprzedmiotowe. Masowy udział w manifestacji będzie wyrazem determinacji środowiska i aprobaty dla słusznych dążeń do poprawy poziomu życia pracowników Inspekcji i lekarzy urzędowych. Wskazując na pilną potrzebę przeprowadzenia zdecydowanych działań w celu polepszenia naszej sytuacji finansowej należy podkreślić, iż osobom, które nie wezmą czynnego udziału w nadchodzących tygodniach w różnych formach protestu, należy odmówić prawa do kontestowania sytuacji finansowej pracowników Inspekcji Weterynarii oraz lekarzy urzędowych. Dalsza deprecjacja naszego środowiska będzie funkcją naszych zaniechań.


  W imieniu Porozumienia Wielkopolskiego:

  1. Prezes KRL-W lek. wet. Jacek Łukaszewicz;
  2. Przewodniczący OZZLWIW lek. wet. Bogusław Knaflewski;
  3. Prezes OSLWWP „Medicus Veterinarius” lek. wet. Jacek Sośnicki;
  4. Przewodniczący SK NSZZ Solidarność Prac. Wet. dr wet. Lech Rybarczyk.


   

   

  W dniu 11 września 2015 roku został opublikowany i umieszczony na stronach Komisji Europejskiej przewodnik Wytyczne dotyczące rozważnego stosowania środków przeciwdrobnoustrojowych w medycynie weterynaryjnej

  Treść wytycznych została zamieszczona w zakładce PRAWO.

   

   


    

   

  W dniu 10.09.2015 r.  odbędzie się posiedzenie Rady Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Zielonej Górze.

   

   


   

   

  Porozumienie Wielkopolskie

     Pismo do pani premier Ewy Kopacz

   

   

   


  W dniu 26.06.2015 r. we Wolsztynie zawarte zostało Porozumienie Wielkopolskie, do którego przystąpiły największe organizacje zrzeszające lekarzy weterynarii w Polsce. Poniżej publikujemy najważniejsze dokumenty przyjęte podczas tego spotkania: 

  Porozumienie Wielkopolskie posiada konto na portalu Facebook.

  Użytkownicy portalu Facebook mogą odnaleźć dostęp do konta Porozumienie Wielkopolskie poprzez wpisanie do wyszukiwarki jego nazwy. Natomiast dla osób nie posiadających konta na portalu Facebook dostęp do informacji zamieszczonych poprzez Porozumienie Wielkopolskie jest możliwy za pomocą linka https://www.facebook.com/pages/Porozumienie-Wielkopolskie/1602036866711954?fref=ts

   


   

  W dniach od 20.07.2015r. do 31.07.2015r. Biuro Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej będzie czynne w godzinach od 15.00 do 16.00.

  W sprawach pilnych prosimy dzwonić pod numer telefonu 696080744.

   


   

   

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z drugiego spotkania integracyjnego w Starym Młynie Leniwka.

   

   

   


   

  W miniony weekend, tj. 13.06.2015 r., odbyło się drugie spotkanie integracyjne zorganizowane przez

  Radę Lubuskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej VI kadencji.

  Stary Młyn Leniwka przywitał nas pięknymi okolicznościami przyrody:

   

   

  Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie na biesiadę i udaną zabawę.

  Wkrótce szersza fotorelacja.

   


   

   

  W dniu 23.06.2015 r.  odbędzie się posiedzenie Rady Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Zielonej Górze.

   

   

   

   


   

   

  W dniu 25 kwietnia 2015 r. odbył się XX Zjazd Sprawozdawczo Lekarzy Weterynarii Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

   

   

   

   

   

   

   

  Zebranych gości oraz delegatów przywitała Pani Prezes Lubuskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej dr n. wet. Elżbieta Sobczak.

   

   

   

    

   

   

  Przewodniczącym zjazdu został wybrany Wiceprezes LILWet lek. wet. Paweł Żygadło.

   

   

   

   

   

  Następnie głos zabrali zaproszeni Goście:

  - w imieniu Prezesa Krajowej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej - lek. wet. Andrzej Juchniewicz 

  Wiceprezes Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej:

   

   

   

  - w imieniu Wojewody Lubuskiego Pani Katarzyny Osos wystąpił, z listem gratulacyjnym, Pan Waldemar Kaak - Dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego:

   

   

  - Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej lek. wet. Jan Dorobek:

   

   

  - Zastępca Lubuskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Zbigniew Marks:

   

   

  - Prezes zarządu fundacji FUNDACJA NA RZECZ POMOCY LEKARZOM WETERYNARII I ICH RODZINOM prof. dr hab. Michał Stosik:

   

   

   

      Szczegółowe informacje z przebiegu zjazdu zostaną opublikowane w zakładce KALENDARIUM
      w postaci protokołu.

      Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji do GALERII MEDIÓW :

      Serdecznie dziękujemy Szanownym Gościom oraz Delegatom za przybycie i czynny udział w Zjeździe.

    


   

      W związku ze zmianą przepisów w zakresie przemieszczania o charakterze niehandlowym zwierząt domowych od 29.12.2014r., Europejska Federacja lekarzy Weterynarii (FVE) we współpracy z Komisją Europejską przygotowała zestaw pytań i odpowiedzi dotyczący zmian:

  Więcej na temat informacje związanych z paszportami w zakładce DOKUMENTY.

   


  XX Zjazd Sprawozdawczy

   Lubuskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej

                             odbędzie się 25.04.2015 r. w Kalsku                                

                            w restauracji Motel Texicana       

                          Rozpoczęcie zjazdu o  godz. 10.00

   

   


  Zapraszamy na II edycję TURNIEJU TENISA ZIEMNEGO LEKARZY WETERYNARII ZIEMI ŚLĄSKIEJ PRUDNIK OPEN 2015

   

   

   

  Turniej odbędzie się 20 czerwca 2015r. (sobota) - podobnie jak zeszłoroczna edycja na kortach OSIR PRUDNIK - nawierzchnia naturalna (mączka).

  Plan turnieju:

  - 9.00 losowanie grup;

  - 9.30 pierwsze gry eliminacyjne;

  - przez cały czas trwania imprezy pełen bufet do dyspozycji zawodników oraz gości;

  - zakończenie gier finałowych około godziny 19.00;

  - symboliczna kolacja w fantastycznej scenerii kortów Parku Miejskiego w Prudniku.

   

  II edycja TTZ LEKARZY WETERYNARII ZIEMI ŚLĄSKIEJ PRUDNIK OPEN 2015 skierowana jest do graczy amatorów nie zamieszczonych na listach Związków Tenisowych. Zapraszamy WSZYSTKICH lekarzy weterynarii NIE TYLKO Z ZIEMI ŚLĄSKIEJ wraz z rodzinami, kibicami, fanami i fankami i zapewniamy wysoki poziom emocji.

  Rejestracja telefoniczna TOMASZ WISŁA 602 466 535 oraz email petvettomek@wp.pl do dnia 10.06.2015

   

  Pragnę przypomnieć, że koszt udziału zawodników jest całkowicie bezpłatny dla naszej dyspozycji mamy cały obiekt składający się z dwóch kortów ziemnych – zapraszam do galerii zdjęć umieszczonej na stronach Opolskiej Izby Lekarsko Weterynaryjnej - turniej tenisowy 2014.Turniej jak w roku ubiegłym będzie obsługiwany przez sędziów, natomiast po kortach – abyśmy nie tracili sił na zbieranie piłek pląsały będą ball girls.

   

  Turniej odbywa się pod patronatem Opolskiej Izby Lekarsko Weterynaryjnej i niniejszym ogłaszamy rozpoczęcie naboru na listy startowe. Niestety ilość uczestników jest ograniczona w związku z czym decyduje czas zgłoszenia.

   

  Pozdrawiam wszystkich fascynatów tenisa ziemnego,

   Tomasz Wisła

   


  Zaproszenie na Maraton Górski_15.08.2015

   

  Prezes i Rada Opolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej zapraszają na

  I Mistrzostwa Polski Lekarzy Weterynarii w Górskim Maratonie Pieszym.

  Trasa maratonu: Prudnik – Pradziad (1491 m n.p.m.) w Jesenikach, 60 km po górach, przewyższenie ponad 2800m, trasa w 15% drogi asfaltowe, 10% drogi szutrowe, pozostałe ścieżki górskie. Typ trasy determinuje rodzaj obuwia jaki należy wybrać.

  Data: 15 sierpnia 2015r. /sobota/

  Wyjście: Prudnik, Park Miejski, przy Altance Franklów godz. 5:00

  Powrót: Prudnik, autobus z turystami przybywa do Prudnika około 22:30

  Warunki uczestnictwa (krok po kroku):

  • wpis na listę uczestników prowadzoną przez PTTK Prudnik;
  • wpłata 20 zł na konto PTTK Prudnik, Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku, 48-200 Prudnik ul. Kościuszki 56 (jest to opłata za przyjazd z Pradziada do Prudnika) Bank Spółdzielczy w Prudniku 06 8905 0000 2000 0000 1401 0001
  • rejestracja telefoniczna, potwierdzona mailowo, Marek Wisła tel. 691 226 653, m.wisla@wp.pl,
   przekazanie danych teleadresowych i wyjaśnienie wątpliwości logistycznych, uczestnictwo w Maratonie jest bezpłatne;
  • ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, jednak proponuję wykupić jednodniowe, zdarzało się, że uczestnicy Maratonu gubili się w górach i trzeba było uruchamiać Czeską Służbę Górską;
  • plan trasy, który zostanie umieszczony na stronie PTTK Prudnik – bezwzględnie, czeskie trasy turystyczne są inaczej oznaczone niż w Polsce;
  • logistyczne zaplanowanie przemarszu, wcześniejsze treningi, zabezpieczenie w wodę, ubranie – te informacje pod moim numerem 
  • opcjonalne zarezerwowanie hotelu w Prudniku, proponuję Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Dąbrówka" w Prudniku (300m od miejsca zbiórki), wbrew nazwie jest to normalny hotel z dobrymi cenami, ewentualnie dalej położone Hotel Oaza i Olimp;
  • nasz Maraton jest imprezą towarzyszącą Rajdowi Prudnik-Pradziad, organizowanemu przez PTTK Prudnik, tym samym należy dostosować się do ustaleń komandora Rajdu;
  • dobre przygotowanie fizyczne,

  z koleżeńskim pozdrowieniem

  Marek Wisła

   


   

  W dniu 15.04.2015 r. od godziny 14.00 odbędzie się posiedzenie Rady Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

   


   

   


    

  W dniu 04.03.2015 r. od godziny 14.00 odbędzie się posiedzenie Rady Lubuskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej.

   

   


  Hurtownia leków weterynaryjnych  Ravet  sp. z o.o. z Wrocławia poszukuje
  kandydatów na stanowisko:

   

  Lekarza weterynarii

  Wymagania:

  - wykształcenie wyższe

  - lekarz weterynarii,

  - doświadczenie w sprzedaży w  sektorze weterynaryjnym,

  - biegła znajomość języka angielskiego,

  - biegła znajomość pakietu MS Office,

  - czynne prawo jazdy kategorii B,

   

  Firma oferuje:

  - stabilna pracę w dynamicznym zespole

  - zatrudnienie na umowę o pracę,

  - bardzo dobre wynagrodzenie,

  - szerokie możliwości rozwoju zawodowego, szkolenia krajowe, możliwość szkoleń zagranicznych

  - niezbędne narzędzia pracy

   

   

  Aplikacje prosimy przesyłać na adres:  ravet.praca2015@gmail.com do dnia 6 marca 2015 r.

  Na dokumentach prosimy o dopisanie klauzuli: ”Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich
  danych osobowych przez Ravet sp. z o.o. (zgodnie z ustawą z dn.29-08-1997 o
  ochronie danych osobowych Dz. U. nr 133 poz.883)”


   

  Dolnośląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna zaprasza do rejestracji i udziału w I Mistrzostwach Polski Lekarzy Weterynarii w Squash-u. Turniej odbędzie się 21 marca 2015 roku we Wrocławiu.

   W programie:

  - turniej kategorii Open z atrakcyjnymi nagrodami (rozegrany w profesjonalnym systemie BO5)

  - gadżety dla uczestników

  - katering

  - trening i lekcje pod okiem profesjonalnych trenerów squasha

  - wieczór integracyjny we Wrocławiu

  - znakomita zabawa

  Więcej informacji na stronie www.wetsquash.pl.

   


   

   

  Do 15.02.2015 r. Biuro Lubuskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej będzie czynne w godzinach 12:00 – 16:00.

   

   

   


  Dzisiaj jest: 30-05-2016 Licznik odwiedzin: 26268 Twój adres IP to: 54.196.127.6