• Lilwet2
  • Lilwet3
  • Lilwet

Szkolenie z wymogów Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) dla członków Lubuskiej Izby Lekarsko – Weterynaryjnej

 

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) to nowe unijne prawo, które w zupełnie inny, niż dotychczas sposób, definiuje zasady przetwarzania, wykorzystywania i przechowywania danych osobowych w firmach i urzędach. Trzeba je wdrożyć do 25 maja 2018 roku. Przepisy obejmują wszystkie podmioty, które gromadzą i wykorzystują dane dotyczące osób fizycznych. Nadchodzące zmiany będą dotyczyły zarówno firm, jak i administracji. Nowe przepisy wprowadzają szereg obowiązków, nowe rodzaje odpowiedzialności, ale też wysokie sankcje finansowe w przypadku braku ich przestrzegania.

 

W związku ze zbliżającym się terminem  wejścia w życie zmian przepisów  w zakresie danych osobowych i koniecznością przystosowania podmiotów do nowych reguł w tym zakresie Rada LIL-Wet  zaprasza na szkolenie, które odbędzie się  15.03.2018 r. w okolicy Świebodzina. Koszt udziału w szkoleniu wyniesie około 75zł (dokładny koszt, godzina oraz miejsce szkolenia zostaną przedstawione po ustaleniu ilości uczestników).

Chętnych proszę o zgłaszanie do biura izby LIL-Wet do dnia 02.02.2018r. (telefonicznie 68-452-06-04 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Szkolenie zostanie przeprowadzone przez firmę FORMAT z Żor. Szacowany czas szkolenia wynosi około 4 godziny. Osoby, które zadeklarują swoją chęć uczestnictwa w szkoleniu proszone są o przesyłanie na adres biura Izby pytań, które umożliwią jak najlepsze dostosowanie tematyki szkolenia do potrzeb naszej branży.

 

Uczestnicy szkolenia otrzymają:

  • materiały szkoleniowe, w tym gotowe wzory do zastosowania
  • imienne certyfikaty poświadczające udział w szkoleniu (po rozwiązaniu testu)
  • pomoc opiekuna podczas wdrożenia dokumentacji po szkoleniu