Cyklu szkoleń „Rozwój kompetencji miękkich – klucz do zawodowego sukcesu lekarza weterynarii”

Zapraszamy wszystkich członków Izby do wzięcia udziału w cyklu szkoleń Rozwój kompetencji miękkich – klucz do zawodowego sukcesu lekarza weterynarii”

 

Dla Członków Dolnośląskiej, Lubuskiej, Śląskiej, Wielkopolskiej oraz Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej koszt udziału w szkoleniach jest całkowicie pokrywany przez Izbę.  Bezpłatny dostęp do szkolenia uzyskują zweryfikowani członkowie.

Opis projektu:

Ze względu na pogarszającą się kondycję zdrowia psychicznego wśród lekarzy weterynarii w Polsce, zrodziła się potrzeba wprowadzenia profilaktyki prozdrowotnej. W związku z rosnącą liczbą osób cierpiących na wypalenie zawodowe, zaburzenia psychiczne oraz ilość prób samobójczych, chcemy zaangażować lekarzy weterynarii w dialog  wokół wyzwań naszego środowiska zawodowego. W ten sposób powstał projekt cyklicznych szkoleń mających na celu zwiększenie samoświadomości.

Jest to projekt stworzony przez Vethink Academy oraz pięć Okręgowych Izb Lekarsko-Weterynaryjnych. Zależy nam na tym, aby wspierać lekarzy weterynarii oraz jednoczyć nasze środowisko, ponieważ razem możemy więcej! Jest to pierwsza tego typu inicjatywa i mamy nadzieję, że spotka się ona z Państwa zainteresowaniem.

Podejmowane przez nas działania skupiają się wokół zagadnień związanych z promocją zdrowego stylu życia, rozwijaniem dbałości o zdrowie psychiczne (własne i współpracowników), czy umiejętności dokonywania świadomych wyborów. To również rozwijanie postawy asertywności, kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem i emocjami w trudnych sytuacjach.

Formuła cyklu szkoleń:

 • 3-godzinne szkolenia online (ClickMeeting) z możliwością zadawania pytań na czacie
 • Środy, godz. 17:00 - 20:00
 • 14-dniowy dostęp do nagrania ze szkolenia

 

 

Program cyklu:

 1. 04.2023 “Jak wytresować smoka – kontrola perfekcjonizmu i rozwijanie samoakceptacji

Prowadząca: lek. wet Olivia Ogińska

 1. 04.2023 “Zarządzanie stresem – wsparcie odporności psychicznej lekarzy weterynarii

Prowadząca: mgr. Magdalena Żuber

 1. 05.2023 „Jak rozmawiać z „trudnym klientem” i radzić sobie z hejtem

Prowadzący: Lek. wet. Przemysław Łuczak

 

 1. 06.2023 „Obciążenia których nie widać, a które mogą niszczyć równowagę ’od środka’, wywoływać frustrację i wypalenie zawodowe

Prowadząca: dr n.med. Katarzyna Iwanicka

 1. 09.2023 „Empatia, sympatia i współczucie – jak się troszczyć o pacjentów oraz klientów i… nie zwariować

Prowadząca: Lek. wet. Olivia Ogińska

 1. 10.2023 „Adaptacyjne i nieadaptacyjne strategie radzenie sobie ze stresem, czym one są
  i w jaki sposób wpływają na kondycję psychofizyczną

Prowadząca: dr n.med. Katarzyna Iwanicka

 1. 11.2023 „(Nie) spływa po nas jak po kaczce” -  niebezpieczeństwa, o których nigdy się nie mówi, a potrafią zrujnować biznes i… człowieka

Prowadząca: mgr. Magdalena Żuber

 

Osoby zainteresowane udziałem w całym cyklu szkoleń mogą zarejestrować się pod linkiem: Cykl szkoleń z dofinansowaniem - Vethink Academ